PGY2/CA1: Rok PGY2 spędza na nauce podstawowej praktyki anestezjologii klinicznej.

PGY2/CA1: Rok PGY2 spędza na nauce podstawowej praktyki anestezjologii klinicznej.

Zmniejsz temperaturę piekarnika do 375º F. Linia blachy do pieczenia za pomocą pergaminu i odłóż na bok. Umieść płatki owsiane w blenderze i przetwarzaj, aż będzie dobrze.

W dużej misce połącz słodkie ziemniaki, proszek czosnkowy, kminek, wędzoną paprykę, paprykę, czarną pieprz, sól i 3/4 łyżeczki curry w proszku. Używając zaciernika ziemniaczanego, ze sobą słodkie ziemniaki i przyprawy. Dodaj połowę czarnej fasoli i kontynuuj zacier. Dodaj komosę ryżową, resztę czarnej fasoli, płatki owsiane i 2 łyżki kolendry i wymieszaj, aby połączyć. Zajmuj mieszankę w 1/2 szklanki miarowej i naciśnij. Pusta kubek na papierze pergaminowym i uformuj w paszteciku. Powtórz, aby utworzyć łącznie 8 pasztecików. Ustaw tacę w lodówce na 20 minut, aby się schłodzić (pomaga hamburgerom przytrzymać razem podczas gotowania).

W średniej misce wymieszaj beztłuszczowy grecki jogurt, 2 łyżki kolendry, 1/4 łyżeczki curry proszek, i sok z cytryny; Odłóż na bok.

Wyjmij arkusz do pieczenia z lodówki i umieść na górnym stojaku w piekarniku na 15 minut. Ostrożnie odwróć paszteciki i piec przez kolejne 15 minut. Wyjmij z piekarnika. Umieść każdą pasztecę na bułce z sałatą, pomidorem i 2 łyżkami sosu cytrynowego. Informacje o odżywianiu na porcję: 282 kalorie 4 gramów tłuszcz 0,5 gramowy tłuszcz nasycony 1 mg cholesterol 416 mg Sód 50 gramów węglowodany 7,5 gramów białko 13 gramów

Szukam więcej informacji i chcieć umówić się na wizytę z zarejestrowaną dietetyką ? Zadzwoń pod numer 1-855-434-5483 lub odwiedź usługi żywieniowe na henryford.com.

Aby uzyskać bardziej zdrowe przepisy i porady dotyczące żywienia, subskrybuj, aby uzyskać nasze cotygodniowe e-maile już dziś.

Kategorie: Eatwell

Tagi: odżywianie, filmy z przepisami, przepisy

;

Może to poczułeś: leżysz w łóżku, chętnie zasąpisz po długim dniu, ale twoje nogi wydają się wierne – tak bardzo, że musisz wstać i się poruszyć. Wstajesz z łóżka i krążycie po pokoju, ale uczucie wciąż tam jest. Winowajca? Może to być zespół niespokojnych nóg (RLS).

„Zespół niespokojnych nóg odnosi się do subiektywnego uczucia, jakie mają ludzie”, mówi Virginia Skiba, M.D., specjalista snu w Henry Ford Health System. „Ludzie opisują to inaczej, ale istnieje niewygodne uczucie i chęć poruszania nogami lub, rzadziej, ramion. Niektórzy ludzie opisują to jako swędzące uczucie, czołowe uczucie – ale nie powinno to być bolesne. ”

Według National Sleep Foundation RLS dotyka około dziesięciu procent dorosłych amerykańskich i dwóch procent dzieci. Stan jest dwa razy powszechny wśród kobiet niż mężczyźni i może występować raz dziennie, raz w miesiącu lub raz w roku.

w zależności od tego, ile RLS ci przeszkadza, jednak stan nie jest wiadomo, że powoduje ten stan Wszelkie poważne problemy medyczne.

„W tej chwili nie mamy żadnych mocnych dowodów na to, że RLS ma szkodliwy wpływ na ciało”, mówi dr Skiba. „Traktujemy to, jeśli wpływa to na zdolność osoby do wygody w nocy i spania.”

Jednak przed szukaniem leczenia warto poznać przyczyny stanu.

Przyczyny zespołu niespokojnych nóg

RLS nie były powszechnie badane do lat 40. XX wieku. Od tego czasu społeczność medyczna zidentyfikowała kilka czynników, które przyczyniają się do RLS:

 • Niedobór żelaza. Niski poziom żelaza jest często cytowany jako najsilniejszy czynnik przyczyniający się do RLS. Niedobór żelaza może mieć wpływ dieta, stres lub – czasem – regulacja regulacji dopaminy. Dopamina – chemikalia stosowana przez komórki mózgowe do komunikowania się i koordynowania ruchu – jest kolejnym silnym czynnikiem związanym z RLS.
 • Historia rodziny. Dr Skiba mówi, że jeśli ktoś z twojej rodziny ma RLS, często pojawia się on w latach 20 lub 30. Jeśli nie ma historii RLS, może to nastąpić później w latach 40. lub 50.
 • Leki. Leki przeciwdepresyjne, leki przeciwhistaminowe i leki przeciw nosze mogą prowadzić do RLS.

Powiązany temat: poleganie na pigułkach nasennych? Co musisz wiedzieć

, jak to naprawić

Podczas gdy nieprzespane noce spowodowane przez RLS mogą być frustrujące, istnieje kilka sposobów złagodzenia objawów i maksymalizacji ZZZ:

 • Ćwicz regularnie. Codzienne ćwiczenia znane są z tego, że zmniejszają poczucie niepokoju w kończynach, ale uciążliwe aktywność tuż przed snem może prowadzić do jeszcze silniejszego chęci poruszania się.
 • Rozciąganie się przed snem. Joga, pilates lub inne metody rozciągania często mogą pomóc uspokoić umysł i ciało.
 • Unikaj stymulantów. Nikotyna, kofeina i alkohol mogą zaostrzyć RLS.
 • Moka w ciepłej wodzie. Zakładanie ciepłej kąpieli lub spędzanie czasu w wannie z hydromasażem może złagodzić niepokój, a masowanie nóg może również pomóc w zmniejszeniu odczucia dyskomfortu.
 • Spróbuj leków. Kilka leków może pomóc złagodzić RL, w tym MIRAPEX (pramipeksol) i requip (ropiniro), z których oba stymulują wytwarzanie dopaminy w mózgu, i neurontin (gabapentyna), która służy jako przeciwdrgawkowa. Jednak jeśli używane w długim okresie, niektóre leki mogą pogorszyć RLS.

Bez względu na doświadczenie z zespołem niespokojnych nóg, jeśli zakłóca twoją zdolność do snu lub funkcjonowania przez cały dzień, Dr. Skiba zaleca tak szybko rozmowę z lekarzem. W końcu specjalista ds. Sleep może być w stanie postawić ten problem raz na zawsze.

Aby znaleźć lekarza lub specjalistę od snu w Henry Ford, odwiedź Henryford.com lub zadzwoń pod numer 1-800 Henryford ( 436-7936).

Dr. Virginia Skiba jest ekspertem od medycyny snu, który widzi pacjentów w centrach medycznych Henry Ford w Grosse Pointe i Sterling Heights.

Kategorie: Feelwell

P>

Uzyskaj opiekę, której potrzebujesz

już pacjent Henry Ford?

Aby uzyskać https://harmoniqhealth.com najlepsze doświadczenie, obecni pacjenci z Henry’ego Forda mogą poprosić o wizyty w Henry Ford Mychart. Zaloguj się do MyChart

Jeśli masz awarię, zadzwoń pod numer 911 lub idź do najbliższej izby przyjęć. Procesy Henry’ego Forda mają osobne obszary opieki dla osób z objawami Covid-19.

Inne opcje opieki

 • harmonogram online
 • Kliniki chodzenia lub pilnej opieki
 • Wizyty wideo na żądanie
 • Zaplanowane wizyty wideo

Testowanie Covid

Henry Ford oferuje tylko testy Covid dla uznanych pacjentów, którzy zostali skierowani do testowania przez lekarza. Wiele lokalizacji w Michigan oferuje wygodne, bezpłatne testy. Znajdź blisko siebie witrynę testową Covid i dowiedz się więcej o tym, kiedy zostać przetestowanym.

Poproś o nową wizytę pacjenta

Z powodu braków personelu, doświadczamy opóźnień w planowaniu wizyty. Doceniamy twoją cierpliwość. Użyj MyChart, aby zaplanować i poprosić o spotkania na najkrótszy czas oczekiwania. Możesz także wypełnić poniższy formularz lub zadzwonić:

 • Pacjenci z południowo-wschodniej Michigan: (800) 436-7936
 • Pacjenci z Jackson lub South Central Michigan: (517) 205-4800
 • Czy byłeś kiedyś w lokalizacji Henry’ego Forda? * Powód spotkania * Imię specjalność * Imię lekarza (jeśli jest znane) Preferowane daty i czas Preferowany Lokalizacja * Inne lokalizacja Imię * Nazwisko * Data urodzenia Wpisz MM/DD/ROYY Format * Adres * Miasto * Stan/Prowincja * Kod zip/kod pocztowy/ Kod pocztowy * Telefon * E -mail * Nazwa ubezpieczenia i numer subskrybenta * Nazwa kontaktu Uwierzytelnianie żądanie Henry Ford, dbamy o niektórych z najbardziej złożonych i krytycznie chorych pacjentów w regionie. Nasza objętość kliniczna i złożoność oferują bardzo wysoki poziom szkolenia dla naszych mieszkańców i stypendystów zarówno w populacjach chirurgicznych ogólnych, jak i subspecialistycznych, a także OIOS, klinik przeciwbólowych i nie tylko. Mieszkańcy są narażeni na przypadki wyższego poziomu na wczesnym etapie treningu. Dostosowaliśmy nasz program nauczania, aby zaspokoić to zapotrzebowanie i stwierdzamy, że nasi mieszkańcy są przygotowani na bardzo wysoki poziom złożoności jako eksperci konsultanci i zaufanymi anestezjologami po ukończeniu studiów.

  Każdego roku szkolenia pobytu w szpitalu Henry Ford.

  PGY-1 Podłużni program nauczania:

  Od lipca 2018 r. Odtworzyliśmy nasze doświadczenie PGY-1, aby umożliwić aktywne szkolenie kliniczne w anestezjologii przez cztery miesiące PGY-1 rok . Czterech stażystów spędza trzy miesiące stażu z rzędu w naszym dziale i doświadcza stopniowego procesu szkoleniowego rozpoczynającym się od miesiąca obserwacji klinicznej u wyższych mieszkańców. PGY1 przypisano samozwańczy program nauczania czytania z cotygodniowymi quizami. W tych miesiącach PGY1 mają wolny czas na przeczytanie. Następnie pozwala im na większą autonomię w zarządzaniu sprawami, ponieważ okres trwający trzy miesiące przechodzi przez własne sprawy z nadzorem od starszego mieszkańca i członka wydziału. Przez jeden do dwóch tygodni okresu trzech miesięcy PGY-1 spędzi tydzień pracując od jednego do jednego z lekarzem w codziennych przypadkach. Wreszcie, wszyscy 12 mieszkańców PGY1 wraca w czerwcu na intensywny, bardziej zaawansowany trening kliniczny i program dydaktyczny. Do drugiego tygodnia czerwca mieszkańcom PGY1 przydzielają własne pokoje z pośrednim nadzorem wydziału i są gotowi latać na dzień 1 lipca.

  Pozostałe osiem miesięcy PGY1 są wydawane na następujące rotacje:

 • Hospitalizacyjna medycyna wewnętrzna
 • Kardiologia szpitalna
 • Medycyna ratunkowa, w tym program nauczania ultrasonograficznego punktu opieki
 • ENT z dużym naciskiem na światłowodową laryngoskopię
 • Bank krwi/medycyna transfuzji
 • Medical ICU
 • Klinika medycyny okołooperacyjnej
 • Uwaga, wszystko Mieszkańcy PGY-1 mają dedykowany tydzień plus dodatkowe szkolenie w zakresie ultrasonografii opieki w kierunku ekspertów od ultrasonografii medycyny ratunkowej. Pozwala to naszym stażystom mieć wyjątkowe doświadczenie POCUS przed rozpoczęciem przebywania w znieczuleniu.

  PGY2/CA1:

  Rok PGY2 spędza na nauce podstawowej praktyki anestezjologicznej klinicznej. Wiele czasu spędza się na obracaniu się w znieczuleniu ogólnie w miesiącach w znieczuleniu położniczym, znieczuleniu naczyniowym, znieczuleniu neuro, znieczuleniu regionalnym, medycynie bólu i SicU.

  Ponadto, aby spełnić wymagania PGY1 rok, biorąc pod uwagę rok PGY1. Cztery miesiące spędzone w dziale znieczulenia mieszkańcy kończą dwutygodniowe rotację przed niewydolnością serca i kolejną dwutygodniową rotację hepatologii przeszczepu. W Henry Ford dbamy o dużą objętość i złożoność końcowej choroby wątroby i niewydolność serca z jednym z najbardziej solidnych programów przeszczepu wątroby w regionie. Mamy również bardzo solidny program LVAD i program przeszczepu serca. Czujemy doświadczenie w leczeniu tych pacjentów bezpośrednio, zanim ich przeszczep jest niezbędny do zrozumienia procesów patofizjologicznych wpływających na opiekę znieczulającą podczas przeszczepu i bezpośrednio po przeszczepie.

  pgy3/ca2:

  PGY3 Rok jest zwykle rokiem, w którym mieszkańcy rozpoczynają swoje rotacje specjalizacyjne. Nasi mieszkańcy wykonują jeszcze miesiąc znieczulenia położniczego w Henry Ford Main, dwa miesiące anestezjologii serca, dwa miesiące anestezjologii pediatrycznej w szpitalu dziecięcym w Michigan, jeden miesiąc Sicu and Pain Medicine.

  PGY4/CA3:

  W roku PGY4/CA3 mieszkańcy są podwyższani do liderów na sali operacyjnej. W tym roku mieszkańcy obracają się w ciągu wielu miesięcy zaawansowanej anestezjologii klinicznej (ACT), która daje im ekspozycję na wszystkie najbardziej złożone przypadki, które Henry Ford ma do zaoferowania, jeden miesiąc SICU, jeden miesiąc anestezjologii OB w West Bloomfield w szpitalu Metro Detroit Przedmieścia, jeden dodatkowy miesiąc znieczulenia regionalnego, dwa tygodnie okołooperacyjnej rotacji domu chirurgicznego, dwa tygodnie anestezjologii ambulatoryjnej, w których mieszkańcy działają jako młodsze uczęszczanie w jednym z naszych centrów ambulatoryjnych, dwa tygodnie znieczulenia pokoju nieoperacyjnego, a także wiele miesięcy wyborczych, w tym tee tee , Anestezjologia pediatryczna, medycyna przeciwbólowa, SICU, CVSICU, kardiologia nieinwazyjna i strukturalna, badania lub inne obszary, w których interesuje się mieszkaniec. Zawsze chętnie uwzględniamy zainteresowania rezydentów.

  Spędzają również około miesiąca przez cały czas przez cały miesiąc przez cały miesiąc Ich pobyt w naszej klinice opieki okołooperacyjnej.

  Struktura połączeń:

  Mieszkańcy przyjmują nocne połączenie w systemie Float Noc Sually zorganizował w dwutygodniowych blokach, od niedzieli do czwartku od 19:00 do 7:00. Po drugim tygodniu mieszkaniec spędza piątek, sobotę i niedzielę, zanim wróci do harmonogramu dziennego, aby zapewnić odpowiedni odpoczynek i łatwość jazdy na rowerze z powrotem do dni. Mieszkaniec zajmuje około 6 tygodni nocnego pływaka rocznie. Obejmujemy również niektóre weekendowe zmiany, jednak obciążenie zostało znacznie zmniejszone z powodu wsparcia CRNA. Nikt z Henry’ego Forda nie zajmuje więcej niż 12 godzin wezwania na dowolną zmianę.

  ;

  Czas oszczędzania światła nadchodzi w ten weekend, a chociaż ustawianie zegarów na godzinę jest nieuniknione, możesz zminimalizować zakłócenia snu i czasami związane z tym dni.

  .