ovlivňují vakcíny Covid-19 menstruační cykly? Vakcíny Covid-19 mohou způsobit několik vedlejších účinků, které jsou většinou mírné.

ovlivňují vakcíny Covid-19 menstruační cykly? Vakcíny Covid-19 mohou způsobit několik vedlejších účinků, které jsou většinou mírné.

 • Změny menstruačních cyklů nebo neočekávaného vaginálního krvácení nejsou mezi uvedenými vedlejšími účinky pro žádné vakcíny proti Covid-19 dostupné ve Velké Británii nebo ve Spojených státech.
 • Navzdory tomu tisíce žen uváděly změny dobových změn po očkování proti regulační agentuře pro léky a zdravotnické výrobky U.K. Změny vakcín a menstruačního cyklu a někteří lékaři chtějí studovat možnost. vydání. Některé informace mohou být zastaralé. Navštivte naše koronavirové centrum pro nejnovější informace o pandemii Covid-19. Vakcíny jsou rozhodující složkou při snižování šíření viru.
 • V redakci v THEBMJ vyžaduje Dr. Victoria Muž k dalšímu zkoumání potenciálních dopadů těchto vakcín na menstruační zdraví. Dr. Male je reprodukční specialista na Imperial College London v Londýně, U.K.

  Další rady ohledně prevence a léčby Covid-19, navštivte naše koronavirové centrum.

  Covid-19 vakcíny pozadí

  V prvních dnech pandemie je nejlepším způsobem, jak zabránit kontraktu a šíření viru, nosit masky a praktikovat sociální distancování. Lékaři stále doporučují tyto stejné postupy spolu s tím, že získají jednu ze schválených vakcín proti Covid-19.

  Moderna, AstraZeneca, Pfizer – Biontech a Jonson a Johnson’s Janssen jsou v současné době k dispozici ve U.K.

  https://recenzeproduktu.top/prostaline/

  Moderna, Pfizer a Janssen a Vakcíny jsou také k dispozici v USA.

  • Bolest v místě očkování
  • Únava
  • Únava
  • Horečka

  Vakcíny a změny období

  K dnešnímu dni žádný z výrobců vakcíny Covid-19 uvádí žádné problémy týkající se menstruačního zdraví jako vedlejší účinek.

  Dr. Male však říká, že více než 30 000 lidí hlásilo změny menstruačního cyklu po očkování proti MHRA. Vysvětluje, že většina lidí, kteří hlásí, že prožívají změny v jejich menstruačním cyklu, říká, že se věci obvykle v příštím cyklu vracejí do normálu. Důležité je, že neexistuje žádný důkaz, že očkování proti Covid-19 nepříznivě ovlivňuje plodnost..

  „Pokud existuje spojení, bude pravděpodobně výsledkem imunitní odpovědi na očkování spíše než na konkrétní složku vakcíny,“ píše Dr. Male.

  Stres může narušit menstruační cyklus a způsobit, že se cykly mění nebo dokonce úplně zastaví. Imunitní odpověď vytvořená vakcínami může způsobit tento typ stresové reakce. Nízký výskyt těchto zpráv.

  Důsledky na zdraví žen

  I když se změny menstruačního cyklu objeví zřídka, je stále důležité plně prozkoumat možné účinky vakcín proti Covid-19 může mít. "Nepodařilo se o nezkoumání zpráv o menstruačních změnách po očkování pravděpodobně tyto obavy podnítí."

  Dr. Katharine Lee, postdoktorandský výzkumný vědec v divizi věd veřejného zdraví na Washington University School of Medicine v St. Louis, MO, vážil důležitost zahájení tohoto výzkumu.

  „Jsem rád, že tento dokument vidím, protože je to důležitá oblast výzkumu,“ řekl Dr. Lee dnes Medical News.

  „Variace v menstruačních cyklech je překvapivě podhodnocená, i když víme, že by měli reagovat na spoustu druhů stresorů, včetně imunitních a zánětlivých odpovědí. Dr. Male dělá řadu dobrých bodů a jsem obzvláště rád, že zdůrazňuje bezpečnost vakcín, “řekl Dr. Lee.

  mnt také hovořil s Dr. Sarah Gray – praktickým lékařem se sídlem v Anglii Cornwall. Dr. Gray je odborníkem na zdraví žen a po dobu 15 let provozoval specializovanou ženskou zdravotní kliniku pro Národní zdravotnickou službu (NHS).

  Dr. Gray řekl: „Kontrola menstruačního krvácení je složitá s potenciálními účinky mozku, vaječníků a samotné dělohy. Je pravděpodobné, že účinky infekce nebo očkování [SARS-CoV-2] na imunitní systém by mohly ovlivnit tuto kontrolní cestu a jakýkoli výzkum by byl velmi oceněn. “

  „Zdraví žen nebylo za posledních 20 let prioritou výzkumu a je toho mnoho, co nevíme,“ dodala.

  mnt Také rozhovor s Dr. Kathryn Clancy, který je „rád, že tuto publikaci vidí a souhlasí s pohledem Dr. Male, že tyto změny jsou skutečné a stojí za to prozkoumat hlouběji.“

  Dr. Clancy je docentem na University of Illinois v Urbana-Champaign v Champaign, IL. Říká, že se podílí na podobném výzkumu. Dodala:

  „Jsem zděšen, že výzkumný návrh pokusů o vakcíny v této době znemožňuje skutečně prozkoumat tento vztah a doufat výrobci drog a vakcíny v budoucnu v úvahu tyto úvahy vezmou v úvahu tyto úvahy. “

  Tento článek byl zveřejněn v září 2021. V lednu 2022 byla velká studie prozkoumána vliv vakcín proti Covid-19 v menstruačních cyklech.

  Vědci zjistili pouze malé, dočasné zvýšení délky cyklu, které nebyly klinicky významné. Přečtěte si více o této studii a jejích omezeních zde.

 • Imunitní systém/vakcíny
 • Zdraví/gynekologie žen
 • Contents